Želva žlutohnědá (Testudo graeca) čipovaná Čipovaná

Kód: 13862
Značka: Příroda
1 750 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Pouze osobní odběr. CITES čipovaná - odpadají komplikace s evidencí a každoroční komunikací s úřady

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výskyt jižní Evropa, Střední východ, severní Afrika. Velikost 20 - 25 cm, dožívá se 70- 100 let

Chov:  V teráriu nebo od května do září venku, kde pamatujeme i na úkryt před sluncem. Má ráda vyšší teploty než ostatní evropské druhy. Pokud je chladnější období je lepší ji venku přitápět. Terárium musí být dostatečně velké, aby jsme želvě mohli zajistit teplý i chladný kout. Želva musí mít možnost zahrabat se do vlhkého substrátu. V teráriu svítíme výhřevnou žárovkou a UV zářivkou.

Želvám můžeme podávat hotovou stravu od různých výrobců či pampelišku, luční trávy a byliny, jetel, v zimě čínské zelí. Přidáváme vitamíny a minerály. Ovoce a zeleninu pouze v plné zralosti a spíše jako doplněk v minimálním množství. Nepodávejte hlávkový salát a rychlenou zeleninu. 

Pokud máme vhodné podmínky, je možné želvy zimovat, či jim poskytnout "klidové období" (dočasné snížení teploty a utlumení její aktivity)

Dožívá se 70-100 let. Pohlaví lze určit mezi 6-10  rokem, pohlavně dospívá ještě později Pro chov v domácích podmínkách jsou vhodnější želvy minimálně 1 rok staré, kdy už nejsou tak choulostivé na teplotu a vlhkost.

CITES - Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin. Prakticky jde o doklad, který obdržíte i s želvou. Želvu musíte zaregistrovat na příslušném úřadě - ohlásit její koupi či prodej (odboru pro životní prostředí -Praha Jungmanova ul, Středočeský kraj Zborovská Praha ). Jako identifikace slouží čip nebo fotografie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: