Želva zelenavá (Testudo hermanni) - čipovaná Čipovaná

Kód: 26005
Značka: Příroda
1 590 Kč
Pouze na prodejně
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Pouze osobní odběr. Chráněna CITES. čipované - odpadají komplikace s evidencí a každoroční komunikací s úřady

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dorůstá 20 cm. Rozšířena je především v oblasti Řecka, balkánských států (až po Dunaj). Některé poddruhy žijí v Itálii, na Baelárech, Korsice, Sardinii, v jižní Francii a východním Španělsku. Má ráda volné stepní krajiny zarostlé keři, které poskytují dostatek stínu, se spoustou kamení. Ráda se schovává, a i když je aktivní ve dne, z úkrytu vylézá raději za šera, protože jí horko nesvědčí. Také ve venkovním výběhu se snaží vždy nalézt stín a bezpečný úkryt, kde by se mohla skrýt. 

Chov: V teráriu nebo během léta venku, kde pamatujeme i na úkryt před sluncem. Terárium musí být dostatečně velké, aby jsme želvě mohli zajistit teplý i chladný kout. Želva musí mít možnost zahrabat se do vlhkého substrátu. V teráriu svítíme výhřevnou žárovkou a UV zářivkou.

Želvám můžeme podávat hotovou stravu od různých výrobců či pampelišku, luční trávy a byliny, jetel, v zimě čínské zelí. Přidáváme vitamíny a minerály. Ovoce a zeleninu pouze v plné zralosti a spíše jako doplněk v minimálním množství. Nepodávejte hlávkový salát a rychlenou zeleninu. Naše želvy milují i ibiškové květy.

Pokud máme vhodné podmínky, je možné želvy zimovat, či jim poskytnout "klidové období" (dočasné snížení teploty a utlumení její aktivity)

Dožívá se 60-80 let. Pohlaví lze určit mezi 6-10  rokem. Pro chov v domácích podmínkácj jsou vhodnější želvy minimálně 1 rok staré, kdy už nejsou tak choulostivé na teplotu a vlhkost.

CITES - Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin. Prakticky jde o doklad, který obdržíte i s želvou. Želvu musíte zaregistrovat na příslušném úřadě - ohlásit její koupi či prodej (odboru pro životní prostředí -Praha Jungmanova ul, Středočeský kraj Zborovská Praha ). Jako identifikace slouží čip nebo fotografie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: