Papoušci a exoti

Dokrmování

Dokrmování papoušků

zobrazit fotogalerii

Fotogalerie papoušci

Papoušci v naší prodejně. Většinou jde o fotky mladých, ještě plně nevybarvených papoušků. Starší, ještě zcela nevybarvené  papoušky máme spíše jen na ukázku a vyjímečně. 

zobrazit fotogalerii

V naší nabídce v průběhu roku míváme běžně následující druhy:
a)větší papoušci: papoušek šedý Žako - Kongo, Kakadu bílý, papoušek královský
b)střední papoušci: papoušek senegalský, aratinga jendaj, alexandr malý, papoušek červenokřídlý,
papoušek nádherný
, papoušek alexandrin, papoušek kouřový, papoušek červenočapkový, papoušek rudobřichý, korela chocholatá, barnard límcový, rozela penant, rozela slámožlutá-strakatá, rozela adelaidská….
c)menší papoušci- agapornis škraboškový, agapornis Fišerův, agapornis růžohrdlý- v různých barevných mutacích, kakariky rudočelý v mutacích strakatá a žlutá a samozřejmě andulka
d)drobní exoti: kanár červený, žlutý i strakatý, zebřička pestrá, chůvička japonská, rýžovník šedý, pásovník dlouhoocasý, amadina Gouldové, amadina diamantová,
amadina páskovaná, amadina červenohlavá, amada tříbarvá, astrild rákosní, kubánka malá, astrild bělolící….
e)hrabaví- křepelka čínská

 

Většina papoušků u nás v ZOO ve dvoře je ručně dokrmená!!!
Pokud chcete papouška jako domácího mazlíčka, doporučujeme jednoznačně ručně dokrmeného jedince, který pak má všechny předpoklady, aby splnil Vaše představy, jak má ochočený papoušek vypadat.
Takový ručně dokrmený jedinec se nebojí svého ošetřovatele, bere člověka jako partnera/kamaráda, vezme si z ruky pamlsky, nechá se podrbat na bříšku, či hlavičce, tedy jednoduše řečeno má k člověku důvěru a další ochočení (vstoupení na ruku/prst, pískání různých melodií, “mluvení“, vracení se po prolétnutí do klece a jiné kousky) pak probíhá mnohem jednodušeji a s úspěchem, než tomu bývá u jedinců, které vychovali jejich praví papouščí rodiče. Přijďte se k nám na ZOO-prodejnu podívat a uvidíte, jak se projevují ručně dokrmení papoušci.

 

Co to vlastně je ruční dokrmování a jak probíhá?

InkubátorPapouškovi od útlého věku (většinou 1-10 dní po vyklubání) nahradíme jeho rodiče, umístíme ho do inkubátoru s kontrolovanou teplotou (v prvních dnech života 36st. C) a pravidelně (zpočátku každé 2-3 hodiny i v noci) ho krmíme speciální směsí pro papouščí miminka, která má přesně stanovenou teplotu. Jak papoušek roste, intervaly krmení se prodlužují, teplota v odchovně klesá až na pokojovou teplotu a nakonec se papoušek osamostatní a je schopen se sám uživit (u některých druhů to trvá 35dní, u jiných až 120dní od vyklubání). Po osamostatnění je ideální doba na umístění papouška do nového domova, ke svému novému páníčkovi a tím začne další etapa života a vývoje papouška (začlenění do nové rodiny, ochočování,dospívání…). Samozřejmě pak dále záleží na “umu“ nového majitele, jak rychle bude probíhat rozvíjení talentu mladého ručně dokrmeného papouška. Pokud budete mít štěstí, můžete při návštěvě naší prodejny vidět na vlastní oči, jak takové ruční dokrmování probíhá.

Kontakt

Zoo ve dvoře s.r.o.

Štefánikova 296/37
150 00 Praha 5 - Smíchov

Telefon   605 017 615
Otevřeno máme:
Po-Pá 9 - 19 hodin
Sobota 9 - 12 hodin
  
facebook